O klubu

KARATEDÓ STEKLÝ založil v roce 1995 sensei Jan Steklý. Začátky klubu byly velmi skromné, trénovalo se dvakrát v týdnu po hodině a půl. Dnes se tréninky konají až šest hodin denně ve dvanácti městech České republiky. Karatedó Steklý pořádá řadu sportovních akcí – výukové semináře, soutěže, ale i soustředění s celorepublikovou působností i mezinárodní působností. Pořádáme rozlučkové setkání na konci školního roku, turnaje v bowlingu a další sportovně kulturní akce.

Členská základna klubu je velmi široká – od čtyřletých dětí až po dospělé, neboť karate je možné cvičit v každém věku. V našem klubu se cvičí karate stylu Shotokan a klub je členem celosvětové organizace JKA (Japan Karate Association). Členství v této organizaci zaručuje dlouholetou tradici navazující na odkaz zakladatele karate stylu Shotokan mistra Gichina Funakoshiho a zároveň předávání nejnovějších poznatků současných japonských mistrů prostřednictvím sítě mezinárodních instruktorů, jedním z nich je i náš sensei (učitel) Jan Steklý, který je několikanásobným Mistrem ČR, mistrem Evropy, je nositelem 5.danu  JKA a mezinárodním instruktorem, rozhodčím a zkušebním komisařem.

Ale kdo se jednou opravdu pustí do cvičení karate, ví, že na „značce“ příliš nezáleží, protože opravdové karate je jenom jedno. Výhodou cvičení karate v našem klubu je to, že spolu mohou cvičit silní i slabí, velcí i malí, staří i mladí, sportovně nadaní i ti méně šikovní. Je jedno s jakou motivací začnete cvičit a jak po své cestě karate budete postupovat. Někomu postačí, že si pravidelně zacvičí, aby protáhl ztuhlé tělo a udržoval se ve fyzické kondici. Někdo se chce naučit účinné sebeobraně. Jiný chce sportovat a závodit. Konečným cílem pravého studenta karate by však mělo být poznávání filozofických a duchovních aspektů tohoto bojového umění. Každý si ovšem může vybrat, jaký přístup mu bude osobně vyhovovat, nikoho nenutíme do aktivit, které nejsou v souladu s jeho představami.

Naše tréninky nejsou cíleny na přípravu jednostranně zaměřených závodníků, přesto naši členové sbírají úspěchy i na závodech a soutěžích a to jak domácích tak i na Mistrovstvích Evropy JKA. Za posledních několik let jsme vybojovali řadu titulů Mistrů České republiky a naši studenti vybojovali i řadu medailí na Mistrovství Evropy a bodovali jsme i na Mistrovství světa v Japonsku.